Mb Yapı Dekorasyon olarak, anahtar teslim yapı tadilat dekorasyon projeleriyle, hayallerinizi hem sanata hem gerçeğe dönüştürüyoruz.

İletişim

Çatı Aktarım ve Onarım Çalışmaları

Marmaraereğlisi Çatı Aktarım Onarım

Çatı Aktarım ve Onarım Çalışmaları

Çatılar yapıların en üst elemanlarıdır. Binayı yağış ve diğer atmosfer etkilerinden (sıcak, soğuk, rüzgar) korur. Çatı tamiri işlemlerinde taşıyıcı sistem ve kaplama kısımları ayrı ayrı değerlendirilmeli eskimiş yıpranmış elemanlar yenisi ile değiştirilmelidir.

Çatılardan ısı geçişi toplam kayıp içerisinde %25’ i bulmaktadır. Bu oran ısıtma ve soğutma giderlerini gereksiz arttırdığı gibi hem biyolojik konforu olumsuz etkilemekte, hem de ısıtma ve soğutmada dolaylı ve dolaysız olarak atmosfer, fosil yakıt atıkları ile kirletilmektedir.

Çatı Tadilatı Nasıl Yapılır?

Çatı tadilatı yapılmadan önce tüm çatı elemanları uzman bir ekip tarafından en ufak ayrıntılara kadar dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Çok fazla hasar almış, tadilat yapılsa bile verim alınamayacak durumda olan çatıları onarmak yerine, doğru detaylar ile yeni bir çatı yapılması daha sağlıklı olacaktır.

Çatı Aktarım Onarım Marmaraereğlisi
Marmaraereğlisi Çatı Aktarım Onarım
Marmaraereğlisi Çatı Onarım

Kiremit Çatı Kaplamalarının Tadilatı:

Kiremitlerin döşenebilmesi için çatıda merteklerin üzerine kiremit altı tahtası veya Osb çakılması ve bu kaplamaların üzerine de nitelikli bir su geçirmez, buhar geçirgen örtü serilmesi gerekir. Bu örtü kiremitlerden sızabilecek suyun aşağıya geçmesini engeller, içinde oluşan buharı dışarı atmasını sağlayarak çatının hava almasını sağlar. Çatı kiremitleri tek tek kontrol edilmeli kırılan kiremitler yenisi ile değiştirilmelidir.

Baca Diplerinin Tadilatı:

Baca dipleri su geçirmez yalıtım malzemeleri ile su sızmalarına karşı korunmaktadır. Yalıtım malzemeleri hava şartlarının etkileriyle zamanla yıpranabilir, belirli dönemlerde baca dipleri kontrol edilerek yalıtım kabiliyetini kaybetmiş ya da kaybetmek üzere olan malzemelerin yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Çatı İskeleti Tadilatı:

Taşıyıcı sistemi tahta olan çatılarda dış etkenler nedeni ile zamanla çürüme, kırılma, esneme vb. hasarlar alabilir, bu tip hasarlar çatı çökmelerine bile sebebiyet verebilir, hasarlı çatı iskeleti elemanlarının mutlaka yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Dereler: Dereler Çinko, bakır veya Polyester Ctp malzemeleri ile kaplanır. Derelerin düzenli olarak gözden geçirilmesi, temizlenmesi gerekmektedir.

Çatı yapımı / yenilemesi işlerinde kullanılacak yalıtım ya da kaplama malzemeleri, proje veya detaya göre kullanılmalı eğer detay yok ise malzeme üreticilerinin teknik kılavuz ve broşürlerde tavsiye ettiği şekilde uygulanmalıdır.


Marmaraereğlisi Çatı Aktarım Onarım, Çatı Aktarım Onarım Marmaraereğlisi, Marmaraereğlisi Çatı Onarımı, Marmaraereğlisi Çatı Aktarım, Marmaraereğlisi Çatı Tamiri ve Aktarma, Marmaraereğlisi Çatı Tamiri, Çatı Onarım İşleri Marmaraereğlisi, Marmaraereğlisi Çatı Aktarma, Yeniçiftlik Çatı Onarım, Çorlu Çatı Onarım denildiğinde Mb Yapı Dekorasyon Marmaraereğlisi'nde Yapı Dekorasyon inşaat uygulamalarımızda her türlü iç ve dış dekorasyon çözümleri sunarak faaliyet gösteren köklü ve kaliteli bir firma olarak hizmet vermektedir.