Mb Yapı Dekorasyon olarak, anahtar teslim yapı tadilat dekorasyon projeleriyle, hayallerinizi hem sanata hem gerçeğe dönüştürüyoruz.

İletişim

Bina Güçlendirme

Marmaraereğlisi Bina Güçlendirme

Bina Güçlendirme

Bina güçlendirme, olası bir deprem sırasında bina taşıyıcılarının kırılma ya da kopma yaşamadan önce siz ve sevdiklerinizi korumak, sonrasında da sahibi olduğunuz binanın zarara uğramasını engellemek için taşıyıcıların bazı metotlar ile daha güçlü hale getirilme işlemidir.

Bina Güçlendirme için yapı elemanlarına, güçlendirmeler yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunları saymak gerekirse binaları güçlendirmede öncelikli olan yatay ve düşey taşıyıcıların yük kapasitesini arttırarak güncel deprem yönetmeliğine uygun bina haline getirmektir.

Bina Güçlendirme Taşıyıcıların Önemi

Bina yapısının iç hacmini bozmadan tekrar eski geometrik sekline getirmek için (elyaf sistemi önerilir) maliyet açısından en uygun şekilde tasarlamaktır. Eski deprem yönetmeliği ile yapılmış binaların yapısı, yeni deprem yönetmeliğe göre tekrardan tasarlanır. Eski bina yapısının üzerinden alınan beton numuneler laboratuvar test sonuçlarına ve önceden yapılmış mimari proje ve statik projeye göre güçlendirmesinde yapılacak yerlerin tekrar statik projeleri tasarlanır.

Bina Güçlendirme Marmaraereğlisi
Marmaraereğlisi Bina Güçlendirme
Marmaraereğlisi Bina Güçlendirme Firmaları

Bina Güçlendirme Yöntem Seçimi

Binada güçlendirme yapmayı gerektiren elemanlara hangi yöntemlerle takviye güçlendirme yapılacağı belirlenmiş olur. Bina güçlendirmede bu takviye yapılırken, yapının iç hacmini bozmamak en önemli unsurlardan bir tanesidir. Yeni tasarlanmış bina güçlendirme projesi üzerinden yaklaşık maliyet hesaplanır. En modern sistem olarak gözüken karbon fiber ile bina güçlendirme yöntemi, ülkemizde çok kullanılan bir sistemdir. Karbon fiber ile güçlendirmenin binalarda bu kadar çok kullanılmasının sebebi uygulamasının kolay ve hızlı olmasıdır.

Bina Güçlendirmede Dikkat Edilecek Hususlar

Bina güçlendirme uygulamalarının konusunda tecrübesiz kişiler, deneyimsiz mühendisler, projesiz ve gelişi güzel şekilde yaptırılmaması gereklidir. Mb Yapı Dekorasyon, konusunda uzmanlaşmış mühendislerden oluşan bina güçlendirme ekipleri, sizlere gerekli olan doğru ve sağlam güçlendirme sistemini en kısa sürede sunarak, sizlere fayda maliyet analizlerini yapacaktır. Siz ve sevdiklerinizin bir deprem anında yaşama tutunmanızı sağlayacak binalar içinde yaşamanız, deprem anında binanızın ayakta kalmasının tek yolu doğru adımları izleyerek binaların taşıyıcı elemanlarına güçlendirme yaptırılmasıdır.

Bu adımları atarken dikkat edilmesi gereken hususlar;

Yapıların depreme karşı dayanıklı olması için , mevcut taşıyıcıları ( kolon, kiriş, perde, temel ) statik açıdan gerekli mukavemetleri sağlaması gerekir.

Yaşadığınız binadaki taşıyıcılar donatı açısından yetersiz olabilir . Bu taşıyıcılar korozyona uğramış, beton kalitesi düşük ya da betonları hasar görmüş olabilir. Bunların haricinde beton dökülmesi esnasında soğuk derz oluşumu gerçekleşmiş veya segregasyon olmuş olabilir. Böyle durumlarda binalarınızın profesyonel ekiplerce güçlendirme yapılması gerekir yani Mb Yapı Dekorasyon firması sizin hizmetinizde olmaktan mutluluk duymaktadır.


Marmaraereğlisi Bina Güçlendirme, Bina Güçlendirme Marmaraereğlisi, Bina Güçlendirme Yapan Firmalar Marmaraereğilisi, Bina Güçlendirme Sistemleri Marmaraereğilisi, Bina Güçlendirme Yapan Firmalar, Bina Güçlendirme Projesi denildiğinde Mb Yapı Dekorasyon Marmaraereğlisi'nde Yapı Dekorasyon inşaat uygulamalarımızda her türlü iç ve dış dekorasyon çözümleri sunarak faaliyet gösteren köklü ve kaliteli bir firma olarak hizmet vermektedir.